Koçluk ppt

Koçluk çok önemli beceriler gerektiren ve sorumluluk isteyen bir meslektir. Profesyonel bir şekilde koçluk mesleğini icra edenlere baktığımızda çoğunun koçluğu ikinci kariyer olarak seçtiğini görürüz. Bu kişiler en az bir üniversite mezunu olup daha önce eğitimci, psikolog, gazeteci, yazar, ekonomist, iktisatçı, avukat, akademisyen olarak veya büyük şirketlerde saygın pozisyonlarda çalışmış ve bu mesleklere yıllarını vermiş kalifiye insanlardır. Çalıştıkları alanlarda büyük deneyimler kazanmış ve edindikleri mesleki ve yaşamsal tecrübeleri koçluk teknikleriyle birleştirerek insanlığa farklı bir alanda hizmet etmeyi tercih etmişlerdir. Yani birçok insanın eleştirdiği gibi yapacak hiçbir işi olmayanların tercih ettiği bir meslek dalı değildir.

Koçlar; beğenilmeyen huyları ve eski alışkanlıkları terk etmeye, sorunları,  çatışmaları çözmeye yardımcı olabilirler. Hayatın dengeli, uyumlu, anlamlı olmasına, kişinin daha başarılı, doymuş ve mutlu olmasına, önceliklerin belirlemesine, hedefler koymaya ve bunlara ulaşmayı engelleyen unsurların görülmesine yardımcı olabileceği gibi, kişinin kendisini daha iyi tanımasına, güvenmesine, yeteneklerin gelişmesine, yeni beceriler kazanmaya, yeni fırsatlar yaratmaya da yardımcı olabilirler.

Koçluk Ne Değildir?

•    Koçluk hazır-standart çözüm paketleri sunmak değildir.

•    Koçluk terapi yapmak veya tedavi etmek değildir.

•    Koçluk tavsiyelerde bulunmak değildir.

•    Koçluk öğretmek değildir.

•    Koçluk müdahale etmek değildir.

•    Koçluk danışmanlık yapmak değildir.

•    Koçluk geçmişi incelemek veya iyileştirmeye çalışmak değildir.

•    Koçluk yönlendirme yapmak değildir

•    Koçluk sohbet etmek veya şikâyet dinlemek değildir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Koçluk  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Denizli’deki Koçluk eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki Koçluk eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Koçluk Eğitimi


Koçluk
Bu makale şu konularla ilgili olabilir : koçluk nedir - koçluk ödev - koçluk eğitimi ppt - koçluk pdf -

Yorumlar